8 stycznia 2019

Informacje o Parafii

Najważniejsze informacje

Proboszczem parafii jest Ks. Henryk Adamczuk – pierwszy i obecny proboszcz oraz budowniczy kościoła. Od kilku lat w pracy duszpasterskiej pomaga Ks. Marcin Kamiński.

Marcin Pyra – organista.

Artur Kostro – opiekun ministrantów – pełni również funkcję Zakrystiana oraz Ceremoniarza.

Wanda Gal –opiekunka bielanek.

W parafii jest schola dziecięca i schola młodzieżowa. Nauka śpiewu odbywa się w sobotę po Mszy wieczornej.

Odpust parafialny, doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu: 15-17 czerwca. Misje odbyły się w 2004 roku 23-30 kwietnia. Przeprowadzili je Ks. Marianie.

W parafii istnieją zespoły: ministrantów, bielanek, schola dziecięca, schola młodzieżowa, ognisko dziecięce, Żywy Różaniec, Grupa Modlitewna.

Katechezę dla rodziców pierwszokomunijnych prowadzi Ks. Proboszcz. Tematyka spotkań: Msza Św. – centrum życia religijnego, modlitwa, życie sakramentalne, zagrożenia religijno-moralne.

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku na godzinę przed Mszą popołudniową. W sprawach pilnych można umówić się w innym terminie na plebanii.

W parafii są zachowane i pielęgnowane następujące nabożeństwa: Nieszpory raz w miesiącu, Godzinki, Roraty, Gorzkie Żale, Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w każdą III niedzielę miesiąca. W każdą I niedzielę miesiąca adoracja i procesja Eucharystyczna. W każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa.