Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia dwóch Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza o 18:00. Po Mszy procesja do ołtarza ciemnicy. Adoracja będzie trwać do godziny 21:00.

Wielki Piątek – Liturgia sprawowana o 18:00. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Św. Liturgia w tym dniu składa się z:

Liturgii Słowa (w tym Męki Pańskiej),

Adoracji Krzyża,

Komunii i złożenia Pana Jezusa do Grobu.

Adoracja przy Grobie do godziny 21:00. Ofiary składane w trakcie adoracji Krzyża z woli O. Świętego przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i obiektów sakralnych w Jerozolimie. Uwaga! w tym dniu obowiązuje ścisły Post.

Wielka Sobota– Wigilia Paschalna. Liturgia w tym dniu składa się z:

Poświęcenie ognia przed kościołem,

Uroczyste Orędzie Wielkanocne,

Liturgia Słowa i litania do Wszystkich Świętych,

Poświęcenie wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

Wigilia Paschalna rozpoczyna się o godzinie 20:00. Adoracja przy Grobie do 23:00. W tym dniu również poświęcenie pokarmów. W kościele od 8:00 do 17:00, w świetlicy strażackiej na Bobrowcu o 12:00. Ofiary z poświęcenia przeznaczone zostaną na remont kościoła.

Niedziela Zmartwychwstania– O 6:00 procesja Rezurekcyjna. Po procesji Uroczysta Msza Zmartwychwstania Pańskiego. Pozostałe Msze Św. w tym dniu: 9:00, Suma o 10:30, 12:00 z chrztami, o 16:00 i 18:00.

Poniedziałek Wielkanocny (II Dzień świąt Wielkanocnych) – Msze św. w tym dniu sprawowane będą: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 z Chrztami, 16:00 i 18:00.

2 thoughts on “Triduum Paschalne

  • Dziś Wielki Czwartek, ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
    Święto Kapłanów m.in. wszystkich którzy pracują w naszej parafii. Zastanawiam się czy tym razem będą je świętować wszyscy kapłani i czy będą wspólnie odprawiać Mszę św. A może tylko KS. Proboszcz a ks. Marcin bedzie czekal w zakrystii w skrytości. Czy na tym polega świętowanie Kapłaństwa?
    Jeśli sytuacja jak co roku się powtórzy uznam że nie ma sensu się denerwować i lepiej po prostu zmienić Kościół do świętowania Świąt.

  • Jakaś informacja o Triduum Paschalne z 15 kwietnia i DOPIERO trzeba to otworzyć żeby na końcu wyczytać o terminie święceń pokarmów. Dlaczego jedne z najważniejszych informacji jest tak schowane ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.